Doktora Denklik

Doktora denklik başvurusu yapmak için ilgili mercilere teslim etmeniz gereken tercüme belgelerinin hazırlanması maksadıyla profesyonel kadromuzdan destek alabilirsiniz. Ayrıca süreçle ilgili en güvenilir bilgi ve danışmanlık hizmetine de yine iletişim numaralarımız aracılığıyla ulaşabilirsiniz.

denklik mühür çeviriDoktora denklik başvurusu yaparken sizden, diploma tercüme ya da transkript çeviri benzeri bazı belgeler talep edilir. Bu belgelerin tercümesinin noter onaylı olması ya da yeminli tercümanlar tarafından gerçekleştirilmesi gerekir. Transkript ya da diploma çeviri hizmetini bizimle iletişime geçtikten sonra elden, posta yoluyla ya da internet üzerinden kolaylıkla temin edebilirsiniz. Başvuru evraklarınıza ve denklik alacağınız kuruma göre tez kapak ve özetinin de tercümesi talep edilebilmektedir.

Yurt dışında faaliyet gösteren eğitim kurumlarından almış olduğunuz doktora unvanının ülkemizde yapılan doktoraya eşdeğer kılınması amacıyla yapılan başvuruya doktora denklik başvurusu adı verilir. Yurt dışında aldığınız doktora diplomasının Türkiye’de denk kılmak için gerekli belgeleri hazırlayarak ilgili makama teslim etmeniz şarttır. Yüksek lisans denklik başvurularının aksine doktora denklik başvurusu Üniversiteler Arası Kurul Başkanlığı’na yapılır ve söz konusu belgeler buraya iletilir. Başvurular elden ya da posta yoluyla gerçekleştirilebilmektedir.

Doktora denklik başvuruları nasıl, nereye ve hangi belgelerle yapılır?

Süreçle ilgili ihtiyaç duyduğunuz belgelerin temini ile ilgili hizmete yönelik her türlü soruyu bizimle iletişime geçerek sorabilirsiniz. Ankara Tercüme Bürosu olarak size her türlü danışmanlık ve belge hizmetini, profesyonel ve güven odaklı çalışma prensibiyle 7/24 vermeye hazırız.

Noter onaylı ya da yeminli tercümesi yapılan diploma ve diplomaya esas teşkil eden transkript çeviri belgeleri doktora denklik başvuruları esnasında sizden istenen evraklar arasında yer alır. Belgelerin doğru ve eksiksiz bir biçimde tercüme edilerek ilgili başkanlığa teslim edilmesi şarttır. İlgili başkanlık ilettiğiniz belgeleri inceleyerek başvurunuza olumlu ya da olumsuz bir yanıt verir.

Doktora diploma ile diplomanın kapsadığı eğitim dönemine ait transkript tercümesi, yurt dışında aldığınız doktora eğitimi sonucunda sahip olduğunuz diplomanın ülkemizde eşdeğer kılınması için gereklidir. Bu ve istenen diğer belgeleri Üniversiteler Arası Kurul Başkanlığı’na ilettiğinizde doktora denklik başvurunuz değerlendirmeye alınır.

Kusursuz çalışmayı, güven verici hizmeti ve zamanında teslimatı esas alan Ankara Tercüme Bürosu denklik başvurularınızın her aşamasında size danışmanlık ve belge hizmeti veriyor. Bu süreçte iletişim bilgileri üzerinden her an ulaşarak dilediğiniz soruyu sorabilirsiniz. Ankara Tercüme Bürosu, sürecin sorunsuz ve hızlı biçimde sonlanması için titiz ve detaycı çalışmalara imzasını atıyor. Hatasız neticeler elde etmek için uzman bir kadroyla işbirliği yapıyor ve kişisel bilgi güvenliğini her şeyin üzerinde tutuyor.

denklik evrakları onayDoktora denklik başvuru belgeleri hakkında detaylı bilgiye ulaşmak ve transkript, diploma çeviri ücreti ile ilgili sorularınızı yanıtlamak için bizimle hemen iletişime geçebilirsiniz. Ücret bilgileri dil, evrak adedi, süre gibi kriterler değerlendirildikten sonra en uygun şekilde belirlenir.

Doktora denklik başvurusu yapmak için temin etmek istediğiniz belgelerin ne kadar sürede elinize geçeceği de yine evrak içeriğine, sayısına, dil ve zaman gibi kriterlere göre farklılaşabilmektedir. Hızlı ve hatasız hizmet anlayışı ise kurumumuzun temel çalışma ilkeleri arasında yer alır. Üniversiteler Arası Kurul Başkanlığı’na yapacağınız denklik başvurularının ne kadar sürede sonuçlanacağı ilgili makamın inisiyatifinde olan bir konudur.

Doktora denklik işlemlerinizi Üniversiteler Arası Kurul Başkanlığı aracılığıyla yapabilirsiniz. Bunun için evraklarınızı elden ya da posta yoluyla söz konusu kuruma iletmeniz yeterli olur. Gerekli evrakları ise Anakara Tercüme Bürosu aracılığı ile güvenilir, hızlı ve eksiksiz şekilde temin edebilirsiniz. Detaylı bilgi ve teklif almak için bizi arayın.

0 0 vote
Article Rating

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments