Diploma Tercüme

İhtiyaç Duyduğunuz Her An Bilgi ve Destek Alın.

Diploma Tercüme Belgesi, genellikle YÖK (Yüksek Öğretim Kurumu) tarafından denklik işlemleri için talep edilen bir belgedir. Diploma Çevirisi, yapacağınız herhangi bir başvuru için YÖK harici kurumlar tarafından da Yeminli yada Noter Onaylı Diploma Çevirisi olarak talep edilebilmektedir.

 

Tüm dillerde Yeminli ve Noter Onaylı Diploma Tercüme Hizmetini uygun maliyetlerle sunmaktayız.Yurtdışındaki eğitim kurumlarından alınan tüm diplomaların tanınma, denklik ve tercüme işlemleri ilgili gerekli bilgileri yazımızda bulabilirsiniz.

Denklik Nedir? Diploma Denklik Belgesi Nedir?

Denklik, 5 Aralık 2017 tarihinde Resmi Gazete’de yayınlanan Yurtdışı yükseköğretim Diplomaları Tanıma ve Denklik Yönetmeliği’ndeki tanımıyla; YÖK tarafından tanınmış yurtdışı eğitim kurumlarından alınan diplomaların Türkiye’deki eğitim kurumlarınca verilen diplomalara eşdeğerliğinin tespit edilmesini ifade etmektedir.

diploma noter onaylı tercüme

Diploma Denklik Belgesi, denkliği talep edilen diplomanın ülkemizdeki sistemde hangi alan ve düzeye eşdeğer olduğunu belirten belgedir.

noter onaylı diploma tercüme

Ankara Tercüme Ofisi

Ankara Tercüme Bürosu olarak tüm denklik süreçlerinde çeviri ve danışmanlık hizmetleri sunuyoruz. Denklik işlemleri için gereken Yeminli ve Noter Onaylı Diploma Tercümesi hizmetini dinamik ve tecrübeli ekibimizle tüm dünyaya sağlamaktayız.

 

Diplomanızı ve tüm ek belgelerinizi Ankara’ya gelmenize gerek kalmadan; whatsapp, eposta ya da kargo ile gönderip kısa süre içerisinde noter onaylı tercüme yapılmış şekilde teslim alabilirsiniz.

Diploma Tercüme Fiyatları Ne Kadar?

Diploma tercüme fiyatı, diplomanızın kaynak diline, onay durumuna, teslimat şekline ve süresine göre değişiklik göstermektedir. Diploma çeviri fiyatını ve teslim süresini öğrenmek için şimdi Bireysel Müşteri Danışmanımız ile iletişime geçebilirsiniz. İhtiyaç duyduğunuz Noter Onaylı Diploma Çeviri Belgesi için sunacağınız kurumla iletişime geçerek Noter Onayı gerekip gerekmediğini kontrol etmenizi önermekteyiz. Bu sayede hem gereksiz masraflardan kurtulmuş olacak, hem de yanlış ya da eksik işlemlerden doğacak zaman kayıplarının önüne geçmiş olacaksınız.

 

2017 Aralık ayında güncellenen yönetmelikle birlikte diploma denklik süreçlerinde bir takım değişiklikler meydana gelmiştir. Özellikle diploma doğrulama ve evrak kontrol süreçlerindeki gecikmelerin önüne geçebilmek maksadıyla ek tedbirler alınmıştır ve eğitim kurumlarının resmi olarak tanınması için kısıtlayıcı yeni ölçütler getirilmiştir. Diploma denkliği için başvuruların sadece e-Devlet sistemi üzerinden yapılması gerektiğini özellikle hatırlatmak isteriz. Çeşitli bilim alanlarından yaklaşık 500 öğretim üyesinin görev aldığı komisyonlarca yapılacak değerlendirme öncesinde belgelerinizin kontrolünü dikkatle yapmanızı tavsiye ediyor, bu kapsamda denklik için gerekli belgelerin listesini içeren ve adım adım tüm denklik süreçlerini anlatan “denklik işlemleri” yazımıza göz atmanızı öneriyoruz.

7/24 Arayın, Bilgi ve Teklif Alın.


Dünyanın neresinde olursanız olun, diplomanızın yeminli yada noter onaylı çevirisini adresinize gönderiyoruz.

Soru Cevap - Yorum

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.