Diploma Tercümesi

Hızlı ve kaliteli diploma tercümesi için hemen uygun fiyat teklifi alın.

diploma tercümesi, diploma çevirisi, diploma tercüme, diploma çeviri,diploma denklik yök

Diploma Tercümesi, genellikle YÖK (Yüksek Öğretim Kurumu) tarafından denklik işlemleri için talep edilen bir belgedir. Diploma Çevirisi, yapacağınız herhangi bir başvuru için YÖK harici kurumlar tarafından da Yeminli yada Noter Onaylı Diploma Çevirisi olarak talep edilebilmektedir.

 

Bununla birlikte, TIP üniversitelerinden mezun olan hekimlerin USMLE (United States Medical Licensing Examination) sınavına giriş yapabilmeleri içinde TIP diplomalarının tam tercümesi de “Yeminli yada Noter Onaylı Diploma Çevirisi” olarak talep edilmektedir.

 

Tüm dillerde Yeminli ve Noter Onaylı Diploma Tercüme Hizmetini uygun maliyetlerle sunmaktayız.Yurtdışındaki eğitim kurumlarından alınan tüm diplomaların tanınma, denklik ve tercüme işlemleri ilgili gerekli bilgileri yazımızda bulabilirsiniz.

Denklik Nedir? Diploma Denklik Belgesi Nedir?

Denklik, 5 Aralık 2017 tarihinde Resmi Gazete’de yayınlanan Yurtdışı yükseköğretim Diplomaları Tanıma ve Denklik Yönetmeliği’ndeki tanımıyla; YÖK tarafından tanınmış yurtdışı eğitim kurumlarından alınan diplomaların Türkiye’deki eğitim kurumlarınca verilen diplomalara eşdeğerliğinin tespit edilmesini ifade etmektedir.

diploma noter onaylı tercüme

Diploma Denklik Belgesi, denkliği talep edilen diplomanın ülkemizdeki sistemde hangi alan ve düzeye eşdeğer olduğunu belirten belgedir.

İngilizce Diploma Çevirisi

noter onaylı diploma tercüme

Ankara Tercüme Ofisi

Ankara Tercüme Bürosu olarak tüm denklik süreçlerinde çeviri ve danışmanlık hizmetleri sunuyoruz. Denklik işlemleri için gereken Yeminli ve Noter Onaylı Diploma Tercümesi hizmetini dinamik ve tecrübeli ekibimizle tüm dünyaya sağlamaktayız.

 

Diplomanızı ve tüm ek belgelerinizi Ankara’ya gelmenize gerek kalmadan; whatsapp, eposta ya da kargo ile gönderip kısa süre içerisinde noter onaylı tercüme yapılmış şekilde teslim alabilirsiniz.

ECFMG (Educational Commission for Foreign Medical Graduates) sertifikası nedir?

ECFMG (Educational Commission for Foreign Medical Graduates) sertifikası Amerika Birleşik Devletleri’nde (ABD) bulunan bağımsız bir kuruluş tarafından, tıp fakültesini ABD’de dışında bitirmiş doktorların ABD sınırları içinde mezuniyet sonrası eğitim programlarına başvurabilmelerini sağlayan bir belgedir. ECFMG sertifikası’na başvurabilmek için dünya sağlık örgütü’nün (WHO) listelediği “dünya tıp fakülteleri” listesi içinde bulunan herhangi bir tıp fakültesinden mezun olmak yeterlidir. Bu fakültelerden birinden mezun olan hekim USMLE sınavlarını başarıyla geçerek ECFMG sertifikası alabilir.

USMLE (United States Medical Licensing Examination)

USMLE (United States Medical Licensing Examination) Türkiye’de ki TIP üniversitelerinden almış olduğunuz diplomanın Amerika Birleşik Devletler’inde (ABD) geçerli olabilmesi için girmeniz gereken üç aşamalı bir sınavdır. 1. ve 2. sınavlar Ankara’da yapılmakta olup 3. sınav sadece Amerika’da yapılmaktadır. Her bir sınav yaklaşık olarak 8 saat sürmektedir. ilk iki sınav bilgisayar ortamında yaklaşık 350 sorudan oluşmaktadır. 3. sınav ise uygulamalı olarak yapılmakla birlikte kişinin ingilizce seviyesinin ölçülmesi için Amerika’da değerlendirilmektedir. Bu sınavlardan başarılı olanlar ECFMG (Educational Commission for Foreign Medical Graduates) Sertifikasına sahip olabilirler. Ayrıca sınavlar ayrı ayrı ücretlendirilmektedir. (Tüm sınavlar yaklaşık olarak $5000 civarındadır.)

Diploma Tercüme Fiyatları Ne Kadar?

Diploma Çeviri

Diploma tercüme fiyatı, diplomanızın kaynak diline, onay durumuna, teslimat şekline ve süresine göre değişiklik göstermektedir. Diploma çeviri fiyatını ve teslim süresini öğrenmek için şimdi Bireysel Müşteri Danışmanımız ile iletişime geçebilirsiniz. İhtiyaç duyduğunuz Noter Onaylı Diploma Çeviri Belgesi için sunacağınız kurumla iletişime geçerek Noter Onayı gerekip gerekmediğini kontrol etmenizi önermekteyiz. Bu sayede hem gereksiz masraflardan kurtulmuş olacak, hem de yanlış ya da eksik işlemlerden doğacak zaman kayıplarının önüne geçmiş olacaksınız.

 

2017 Aralık ayında güncellenen yönetmelikle birlikte diploma denklik süreçlerinde bir takım değişiklikler meydana gelmiştir. Özellikle diploma doğrulama ve evrak kontrol süreçlerindeki gecikmelerin önüne geçebilmek maksadıyla ek tedbirler alınmıştır ve eğitim kurumlarının resmi olarak tanınması için kısıtlayıcı yeni ölçütler getirilmiştir. Diploma denkliği için başvuruların sadece e-Devlet sistemi üzerinden yapılması gerektiğini özellikle hatırlatmak isteriz. Çeşitli bilim alanlarından yaklaşık 500 öğretim üyesinin görev aldığı komisyonlarca yapılacak değerlendirme öncesinde belgelerinizin kontrolünü dikkatle yapmanızı tavsiye ediyor, bu kapsamda denklik için gerekli belgelerin listesini içeren ve adım adım tüm denklik süreçlerini anlatan “denklik işlemleri” yazımıza göz atmanızı öneriyoruz.

7/24 Arayın, Bilgi ve Teklif Alın.


Dünyanın neresinde olursanız olun, diplomanızın yeminli yada noter onaylı çevirisini adresinize gönderiyoruz.

0 0 vote
Article Rating

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

12 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Harun BIÇAKCIGİL
19 Aralık 2018 14:20

Merhaba. Diplomamın arkasındaki yazıların da tercümesi gerekiyor mu denklik için?

Ali F. Özçakır
19 Aralık 2018 15:10

Merhaba;

USMLE sınavına girebilmek için daha önceden başka bir danışmaklık bürosuna diplomanın tercümesini yaptırmıştım. Ancak sınav merkesinden kabul görmedi. Gerekçe olarak ise diplomamın tam tercüme edilmediğini söylediler. Diplomamın tam tercümesinin yapılıp ve noter onaylı olması için yardımcı olabilir misiniz?

Nihal AKALIN
21 Aralık 2018 10:15

4 yıldır ingilterede yaşıyorum. İngilizcem anadil seviyesinde. Akademik ünvanımı kullanarak diploma çevirisini kendim yapamaz mıyım?

Kemal Karabulut
23 Aralık 2018 03:07

Diplomamın Frasızca olarak terücme yapılmasını istiyorum. her iki yüzünüde yaptırmam gerekiyor mu? Diplomamın her iki yüzünün tercüme yapılması durumunda fiyat değişir mi? Bana toplamda ne kadara mal olur? Yıl sonunun bunda bir etkisi olur mu ayrıca?

Serhat Şahin
27 Mart 2019 09:56

merhaba ben Almanya da lise diploma mı aldım burada(Türkiye de) ne yazık ki denkliğini yaptıramadım. bu konu da yardımcı olabilir misiniz?

Cenk Bayrakçı
16 Mart 2020 09:38

Merhaba,
ÜAK’ın doktora denklik başvuru formunda doktora denkliği için istenen evraklar arasında “Doktora diplomasının ve tercümesinin noter ya da Türk Dış temsilciliklerince onaylı örneği” de yer alıyor. Bu ifadeye göre hem yabancı dildeki doktora diplomasının noter onaylı bir sureti hem de yabancı dilden Türkçeye yapılan tercümesinin noter onaylı bir suretini mi istiyorlar? Bu konudaki tecrübeniz nedir?