7/24
Yetkin
Danışmanlık
Diploma Tercümesi
Doğru ve Etkili Çözümlerimizle
YÖK Denklik
İşlemlerinizi Birlikte Tamamlayalım!
Noter Onaylı Diploma Tercümesi
WhatsApp

Yetkin
Danışmanlık

Doğru ve Etkili
Çözümlerimizle
YÖK Denklik
İşlemlerinizi
Birlikte Tamamlayalım!

Sıfır Hata! Tüm YÖK Denklik Başvurularını Başarıyla Tamamladık!

YÖK Denklik Danışmanlık Hizmetimizden faydalanmak için

YÖK Denklik Randevu

YÖK denklik başvuru sürecini sırası ile belge & bilgi toplama, analiz, hazırlık, online başvuru ve dosya teslimi olmak üzere beş farklı aşamada gruplandırabiliriz. YÖK denklik randevu online başvuru aşamasında alınır.

Sürecin olumlu sonuçlanması için YÖK randevu işleminden önce belge & bilgi, analiz ve hazırlık aşamalarının doğru ve eksiksiz olarak tamamlanması gerekir. Hazırlık aşamasından sonra online başvuru yaparak YÖK denklik randevu alma işlemini tamamlayabilirsiniz.

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları ve e-Devlet erişimi olan yabancı vatandaşlar e-devlet üzerinden, e-Devlet erişim yetkisi olmayan yabancı vatandaşlar YÖK’ün internet sayfası üzerinden online başvurusunu gerçekleştirebilir.

YÖK randevu aşamasına gelebilmek için sisteme denklik talebiniz ile ilgili gerekli bilgilerin girmeniz, gerekli belgeleri yüklemeniz ve gerekli seçimleri yapmalısınız.

 

Danışmanlık Hizmeti

 

Danışmanlık hizmetimizle belge ve bilgi toplama aşamasında size rehberlik ediyoruz, YÖK denklik randevu alma dahil tüm süreci sizin adınıza yürütüyoruz. Denklik talebiniz ile ilgili tüm süreci birlikte kolay ve doğru şekilde tamamlayabiliriz.

Kişiye Özel Analiz

Doğru ve eksiksiz başvuru yapabilmek için okuduğunuz ülke, okul ve bölüme özel prosedür ile uygulamaların araştırılması ve sürecin öğrenilmesi gerekiyor. Gerekli araştırmaları sizin adınıza yaparak zamandan tasarruf etmenizi sağlıyoruz.

Doğru İşlem Garantisi

Tanımlanmış prosedürler, standart süreçler ve sektörel tecrübemiz sayesinde %100 doğru işlem garantisi veriyoruz. Bu sayede  yanlış veya eksik işlemler nedeniyle oluşabilecek zaman ve para kaybı riskinizi en aza indiriyoruz.

İşlem Takibi Kolaylığı

Tercüme departmanımız gerekli evraklarınızın çeviri işlemlerini yapabilir; evrak takip birimimiz ise noter onay ve başvuru sürecini sizin adınıza yürütebilir. Bu sayede farklı kurumlarda işlem takibi yapma zorluğunu ortadan kaldırıyoruz.

Danışmanlık hizmeti satın alın, zaman ve emekten tasarruf edin!

Randevudan Önceki 3 Kritik Adım

Eğitiminizin, denklik almaya uygun olup olmadığını kontrol edin.

YÖK Başkanlığı tarafından başvurunuzun kabul edilmemesi veya kabul edilse dahi denklik sürecinizin olumsuz sonuçlanması durumunda emeğiniz, zamanınız ve yaptığınız harcamalar boşa gider. YÖK denklik randevudan önce bu tarz durumların olup olmadığı kontrol etmelisiniz.

Gerekli bilgi ve belgeleri öğrenmeden denklik sürecine başlamayın.

YÖK Denklik mevzuatı dışında diğer mevzuat ve uluslararası antlaşmalar da belgelerin ve uygulanacak sürecin doğrudan etkilenebileceği hususları içerir. Sürecin uzamasını veya yeniden başlamasını önlemek için durumunuza özel şartları öğrenmelisiniz.

Deneyimlerden faydalanın.

Kişisel (vatandaşlık, ikamet ülkesi, vb.) ve eğitim şartları sizinle benzer olan (eğitim gördüğünüz ülke, okul, eğitim düzeyi, öğrenim şekli, eğitim süresi, eğitim programı, vb) ve talebi olumlu sonuçlanan kişilerin deneyimlerinden faydalanarak öğrendiklerinizi doğrulayın.

Risklerden Kurtulun! Danışmanlık hizmetimiz ile deneyimlerimizden faydalanın!

Kişisel Verileriniz Güvende

Tüm gizli ve kişisel verilerinizi Kişisel Verileri Koruma Kanununu (KVKK) gereğince koruyoruz.

Kalite Tercih Değil Zorunluluk

Hizmetimizin tüm aşamaları ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi standardına uygun olarak tasarlandı.

Memnuniyetiniz Standardımız

ISO 10002 Müşteri Memnuniyeti Standardı gereği ihtiyaç ve çözüm odaklı hizmet sunuyoruz.

Ankara’da Değil Misiniz?

 

O halde konum avantajımızı kullanarak denklik talep sürecinizi hızlı ve kolay bir şekilde tamamlayabilirsiniz. Ankara’da bulunan ofisimiz sayesinde dosya teslimi için Ankara’ya gelme gerekliliğini ortadan kaldırıyoruz. Konum avantajımız sayesinde;

 

✔️ Vekâletinizle birlikte YÖK denklik dosyanızı YÖK Başkanlığına sizin gelmenize gerek olmadan elden teslim ediyoruz.

 

✔️ Yükseköğretim Kurulunun ilave belge talep etmesi halinde bize ulaştırdığınız belgeleri YÖK’e teslim ediyoruz.

 

✔️ Tüm bunlar sayesinde sizi dosya teslimi için Ankara’ya gelme yükümlülüğünden kurtarmış oluyoruz. Böylelikle hem zaman kaybınızın hem de yol ve konaklama masraflarınızın önüne geçiyoruz.

DİPLOMA TERCÜME

Diploma, YÖK denklik randevu almak için sisteme yüklenir. Bilgi teyidi, okul ve eğitim bölümü eşleştirmesi için diploma tercüme işlemi tam ve doğru yapılmalıdır.

 

Diploma çevirisini bu alanda deneyimli tercümanlarımıza yaptırarak farklı kurumlarda işlem takibi zorluğundan kurtulun.

TRANSKRİPT ÇEVİRİ

Transkript, YÖK randevu işlemleri için zorunlu dokümanlar arasındadır. Alınan derslerin ve ders saati yeterliliklerinin kontrol edilebilmesi için transkript çeviri işlemi tam ve doğru yapılmalıdır.

 

Transkript tercümesini bu alanda deneyimli tercümanlarımıza yaptırarak gereksiz çeviri/maliyet riskinden ve farklı kurumlarda iş takibi zorluğundan kurtulun.

YÖK Denklik Başvuru Sürecindeki Tüm İhtiyaçlarınızı Tek Çatı Altında Karşılamak için

SIKÇA SORULAN SORULAR

YÖK denklik randevu aldıktan sonra ne yapılır?

YÖK denklik randevu aldıktan sonra diploma denklik başvuru dilekçesinin çıktısı alınarak dosyanıza ekleyin. Sistemden aldığını YÖK randevu tarih ve saatinde Ankara’da bulunan YÖK Tanıma ve Denklik Hizmetleri Daire Başkanlığına dosyanızı elden teslim edin. Gerekli belgelerden birinin dosyanızda olmaması veya işlem hatası başvurunuzun kabul edilmemesine ya da denklik talebinizin olumsuz sonuçlanmasına neden olabilir.  YÖK denklik randevusuna gitmeden önce dosyanızı tekrar kontrol edin.

YÖK randevu alınca sıra almaya gerek var mı?

Randevu ön başvuru yaptıktan sonra online sistemden alınır. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları ve e-Devlet erişimi olan yabancı vatandaşlar e-devlet üzerinden, e-Devlet erişim yetkisi olmayan yabancı vatandaşlar YÖK’ün internet sayfası üzerinden randevu alabilir. Randevu alınca sıra almaya gerek yok, randevu tarih ve saatinde Ankara’da bulunan Yükseköğretim Kurumu ve Denklik Başkanlığında olmanız gerekir. Denklik Başkanlığındaki yoğunluk durumuna göre bekleme süreniz değişkenlik gösterir. 

YÖK randevu saatinde Yükseköğretim Kurulunda bulunmak zorunlu mudur?

Genellikle gün içinde 09.00 ve 14.00 olmak üzere iki farklı saatte randevu veriliyor. Saat 09.00 da randevu verilenlerin öğleden önce; saat 14.00 da randevu verilenlerin öğleden sonra Yükseköğretim Kurumunda bulunması yeterlidir. Yoğunluk olması halinde gecikme yaşamamak ve sorun olması halinde telafi etmeye zaman kalması için YÖK randevu saatinde Yükseköğretim Kurulunda bulunmanızda fayda var.