7/24
Profesyonel YÖK
Denklik Danışmanlığı
Diploma Tercümesi
Size Özel Doğru ve Etkili Çözümlerimizle YÖK Denklik
Başvurunuzu Birlikte Tamamlayalım!
Noter Onaylı Diploma Tercümesi
WhatsApp

Profesyonel
YÖK Denklik
Danışmanlığı

Size Özel
Doğru ve Etkili
Çözümlerimizle YÖK Denklik
Başvurunuzu
Birlikte Tamamlayalım!

Sıfır Hata! Tüm YÖK Denklik Başvurularını Başarıyla Tamamladık!

YÖK Denklik Danışmanlık Hizmetimizden faydalanmak için

YÖK DENKLİK Hizmetlerimiz

Yurt dışında tamamladığınız yükseköğretimin Türkiye’de geçerli olması için YÖK denklik işlemini yapmanız gerekir. Denklik YÖK yoğunluğuna göre uzun sürebilir. YÖK üniversite denklik ihtiyacınız olduğunda kullanabilmek için süreci önceden başlatmanız önemlidir. Hizmetlerimiz kapsamında hazırlık, başvuru ve onay süreci ile ilgili bilgi birikimimizi sizinle paylaşıyoruz.

Bilgi/Belge Toplama

Başvurunuz için gerekli olan bilgi ve belgelerin toplanmasında yardımcı oluyoruz.

Analiz

Topladığımız belgelerin kontrol ve analizlerini gerçekleştirerek gerekli işlemleri başlatıyoruz.

Hazırlık

YÖK Denklik Başvuru dosyanızı mevzuata uygun olarak hazırlıyoruz.

Online Başvuru

Hazırlamış olduğumuz denklik başvuru dosyanız ile ön başvuru da bulunarak YÖK’ten randevu talep ediyoruz.

Dosya Teslimat

Bize vermiş olduğunuz vekâletnameniz ile dosyanızı Ankara’da bulunan YÖK Başkanlığına teslim ediyoruz.

YÖK Önlisans Denklik

Tüm önlisans denklik sürecinizi deneyim ve yeteneklerimizle sizin için kolay hale getiriyoruz.

YÖK Lisans Denklik

YÖK lisans denklik hizmetimizle denklik sürecinin tüm aşamalarında deneyim ve yeteneklerimizi sizinle paylaşıyoruz.

YÖK Yüksek Lisans Denklik

Deneyim ve yeteneklerimizi YÖK yüksek lisans denklik sürecinin tüm aşamalarında hizmetinize sunuyoruz.

YÖK Diploma Denklik Danışmanlık

YÖK Diploma Denklik Danışmanlık Hizmetimiz kapsamında, size özel analiz yaparak başvurunuz için gereken belge ve bilgileri tespit ediyor ve uygulanacak süreci belirliyoruz. ÖSYM denklik işlemleriniz için gerekli bilgi ve belgeleri temin etme aşamasında size rehberlik ediyoruz. Deneyimli ekibimizle dosyanızı tam ve doğru bir şekilde hazırlıyor ve Ankara’da bulunan Yükseköğretim Kurumu Tanıma ve Denklik Daire Başkanlığına teslim ediyoruz. Denklik süreci olumlu sonuçlandığında YÖK diploma denkliğinizi teslim alarak size iletiyoruz.

Kişiye Özel Analiz

Doğru ve eksiksiz başvuru yapabilmek için okuduğunuz ülke, okul ve bölüme özel prosedür ile uygulamaların araştırılması ve sürecin öğrenilmesi gerekiyor. Gerekli araştırmaları sizin adınıza yaparak zamandan tasarruf etmenizi sağlıyoruz.

Doğru İşlem Garantisi

Tanımlanmış prosedürler, standart süreçler ve sektörel tecrübemiz sayesinde %100 doğru işlem garantisi veriyoruz. Bu sayede  yanlış veya eksik işlemler nedeniyle oluşabilecek zaman ve para kaybı riskinizi en aza indiriyoruz.

İşlem Takibi Kolaylığı

Tercüme departmanımız gerekli evraklarınızın çeviri işlemlerini yapabilir; evrak takip birimimiz ise noter onay ve başvuru sürecini sizin adınıza yürütebilir. Bu sayede farklı kurumlarda işlem takibi yapma zorluğunu ortadan kaldırıyoruz.

Danışmanlık hizmeti satın alın, zaman ve emekten tasarruf edin!

Başvurudan Önceki 3 Kritik Adım

Eğitiminizin, denklik almaya uygun olup olmadığını kontrol edin.

YÖK’e başvurunuzun kabul edilmemesi veya kabul edilse dahi denklik sürecinizin olumsuz sonuçlanması durumunda emeğiniz, zamanınız ve yaptığınız harcamalar boşa gider. YÖK Denklik sürecine başlamadan önce bu tarz durumların olup olmadığı kontrol etmelisiniz.

Gerekli bilgi ve belgeleri öğrenmeden denklik sürecine başlamayın.

YÖK Denklik mevzuatı haricinde diğer mevzuat ve uluslararası antlaşmalar da belgeleri ve uygulanacak süreci doğrudan etkilemektedir. Eksik veya geçersiz belge nedeni ile süreci uzatmamak veya yeniden başlamamak için durumunuza özel şartları öğrenmelisiniz.

Deneyimlerden faydalanın.

Kişisel (vatandaşlık, ikamet ülkesi, vb.) ve eğitim şartları sizinle benzer olan (eğitim gördüğünüz ülke, okul, eğitim düzeyi, öğrenim şekli, eğitim süresi, eğitim programı, vb) ve Yüksek Öğretim Kurumu denklik süreci olumlu tamamlanan kişilerin deneyimlerinden faydalanarak öğrendiklerinizi doğrulayın.

Risklerden Kurtulun! Danışmanlık hizmetimiz ile deneyimlerimizden faydalanın!

Kişisel Verileriniz Güvende

Tüm gizli ve kişisel verilerinizi Kişisel Verileri Koruma Kanununu (KVKK) gereğince koruyoruz.

Kalite Tercih Değil Zorunluluk

Hizmetimizin tüm aşamaları ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi standardına uygun olarak tasarlandı.

Memnuniyetiniz Standardımız

ISO 10002 Müşteri Memnuniyeti Standardı gereği ihtiyaç ve çözüm odaklı hizmet sunuyoruz.

Ankara’da Değil Misiniz?

 

O halde konum avantajımızı kullanarak başvuru sürecinizi hızlı ve kolay bir şekilde tamamlayabilirsiniz. Ankara’da bulunan ofisimiz sayesinde dosya teslimi için Ankara’ya gelme gerekliliğinizi ortadan kaldırıyoruz. Konum avantajımız sayesinde;

 

✔️ Vekâletinizle birlikte YÖK denklik dosyanızı YÖK Başkanlığına sizin gelmenize gerek olmadan elden teslim ediyoruz.

 

✔️ Yükseköğretim Kurumu denkliğinizi onaylanması halinde denklik belgenizi sizin adınıza teslim alıp bulunduğunuz yere kargo ile gönderiyoruz.

 

✔️ Tüm bunlar sayesinde sizi dosya teslimi için Ankara’ya gelme yükümlülüğünden kurtarmış oluyoruz. Böylelikle hem zaman kaybınızın hem de yol ve konaklama masraflarınızın önüne geçiyoruz.

DİPLOMA TERCÜME

Diploma, tüm denklik işlemleri için gereklidir. Bilgi teyidi, okul ve eğitim bölümü eşleştirmesi için diploma tercüme işlemi tam ve doğru yapılmalıdır. Yapılacak hatalar işlem reddine gidebilir.

 

Diploma çevirisini bu alanda deneyimli tercümanlarımıza yaptırarak farklı kurumlarda işlem takibi zorluğundan kurtulun.

TRANSKRİPT ÇEVİRİ

Transkript, denklik işlemleri için zorunlu dokümanlar arasındadır. Alınan derslerin ve ders saati yeterliliklerinin kontrol edilebilmesi için transkript çeviri işlemi tam ve doğru yapılmalıdır.

 

Transkript tercümesini bu alanda deneyimli tercümanlarımıza yaptırarak gereksiz çeviri/maliyet riskinden ve farklı kurumlarda iş takibi zorluğundan kurtulun.

YÖK Diploma Denklik Sürecindeki Tüm İhtiyaçlarınızı Tek Çatı Altında Karşılayın!

SIKÇA SORULAN SORULAR

YÖK Denkliği Nedir?

YÖK Denkliği, yurtdışında YÖK tarafından tanınan üniversitelerde tamamlanan Önlisans, Lisans ve Yüksek Lisans eğitimlerinin eşdeğerliğinin YÖK tarafından tespit edilmesidir. YÖK bu işlemi Türkiye’deki yükseköğretim kurumlarında verilen eğitimler ile tamamladığınız eğitimleri karşılaştırarak yapar.

YÖK Denkliği kim verir?

Önlisans, Lisans ve Yüksek Lisans denklik işlemleri YÖK Tanıma ve Denklik Hizmetleri Daire Başkanlığı tarafından yürütülür.

YÖK Denklik İşlemlerimi Benim Adıma Başkası Yürütebilir mi?

YÖK Denklik işlemlerinizi bizzat takip etmenize gerek yok. YÖK Denklik işlemlerini takip için vekalet vereceğiniz herhangi biri süreci sizin adınıza yürütebilir. Ancak e-devlet üzerinden yapılacak işlemleri bizzat veya koordineli yürütmeniz gerekir.

YÖK Hangi Eğitim Düzeyleri için Denklik Verir?

YÖK önlisans, Lisans, Yüksek Lisans ve Birleşik Yüksek Öğretim için denklik işlemlerini yürütür.

Yabancı Öğrenci Yüksek Lisans Denklik

Öğreniminize Türkiye’de devam etmek ya da iş hayatına atılmak istiyorsanız yabancı öğrenci yüksek lisans denkliği almalısınız. 

YÖK yabancı uyruklu diploma denklik süreci, Türk vatandaşlarının YÖK Denklik süreci benzer olmasına rağmen gerekli evraklar ve koşullar açısından farklılıklar içerir. Lisans eğitiminizi Türkiye dışında tamamladıysanız Yüksek Lisans denkliği ile birlikte Lisans denkliğini de talep etmeniz gerekir.

YÖK Yurtdışı Denklik

Sadece Yüksek Öğretim Kurumunca tanınan üniversiteler için YÖK yurtdışı denklik işlemleri yapılabilir. YÖK Denklik işlemi yurt dışında tamamlanan önlisans, lisans veya yüksek lisans eğitimlerinin Türkiye’deki yükseköğretim sistemine uygun olup olmadığını belirlemek için yapılır. İşlem sonucunda diplomaya alınan denklik, kişinin aldığı eğitimin Türkiye’deki eğitime eşdeğer olduğunu gösterir.

YÖK DENKLİK SON DAKİKA

YÖK Bölüm Denklikleri ile ilgili süreci ve denklik dosyasını etkileyen güncellemeleri takip edebilmek ve güncellemelere göre gerekli değişiklikleri yapabilmek gerekir. Bunun için mevzuat değişimleri ve YÖK Denklik Son Dakika haberleri yakından takip edilmelidir. ARGE birimimiz mevzuatı ve gelişmelere takip ederek gerekli durumlarda hizmet süreçlerimizi değişimlere uyarlamaktadır.