7/24
Yetkin
Danışmanlık
Diploma Tercümesi
Doğru ve Etkili Çözümlerimizle
YÖK Denklik
Başvurunuzu Birlikte Tamamlayalım.
Noter Onaylı Diploma Tercümesi
WhatsApp

Yetkin
Danışmanlık

Doğru ve Etkili
Çözümlerimizle
YÖK Denklik
Başvurunuzu
Birlikte Tamamlayalım!

Sıfır Hata! Tüm YÖK Denklik Başvurularını Başarıyla Tamamladık!

YÖK Denklik Danışmanlık Hizmetimizden faydalanmak için

YÖK Denklik Başvurusu

Önlisans, Lisans ve Yüksek Lisans diplomanıza denklik alabilmek için YÖK denklik başvurusu yapmanız gerekir. YÖK diploma denklik başvurusu için gerekli adımları doğru şekilde uygulamanız halinde YÖK denklik süreci başarı ile tamamlanır.

Bilgi & Belge Toplama

YÖK denklik işlemlerine başlamadan önce YÖK’ün denklik ile ilgili mevzuatı ve evrakların uluslararası geçerliliği ile ilgili diğer mevzuatlar inceleyin. Bu sayede gerekli bilgi ve belgeler ile belgelerin niteliklerini ve uygulanacak YÖK denklik aşamalarını belirleyin.

Analiz

Vatandaşlık, eğitim gördüğünüz ülke, okulunuz, eğitim düzeyiniz, öğrenim şekliniz, eğitim süreniz, eğitim programınız gibi size özel durumları değerlendirerek YÖK denklik şartlarını sağlayıp sağlamadığınızı kontrol edin.

Hazırlık

YÖK Denklik Başvuru dosyanızı hazırlayın. Dosya içerisinde usulüne uygun olarak temin ettiğiniz belgeler, Türkçe olmayan belgelerin noter onaylı tercümesi, gerekli evrakların renkli fotokopisi olmalıdır.

Online Başvuru

Başvuru için gerekli belgeler Yükseköğretim Kurulu başvuru sistemine yükleyin ve dosya teslimi için randevu alın. Ön başvuru sonunda sistemden diploma denklik başvuru dilekçesini alarak dosyanıza ekleyin. 

Dosya Teslim

Dilekçe ve dosyayı randevu tarihinde Ankara’da bulunan Yükseköğretim Kurulu Tanıma ve Denklik Daire Başkanlığına elden teslim edin. Bu şekilde YÖK denklik başvurusu tamamlanır.

YÖK Başvuru Danışmanlığı

Danışmanlık hizmetimiz kapsamında belge ve bilgi toplama aşamasında size rehberlik ediyoruz. Analiz aşamasından dosya teslim aşamasına kadar tüm süreci sizin adınıza yürütüyoruz. Danışmanlık hizmetimizle YÖK başvuru sürecini kolay ve doğru şekilde tamamlayabilirsiniz.

Önlisans Denklik Başvurusu

Önlisans denklik başvuru sürecinizi deneyim ve yeteneklerimizle sizin için kolay hale getiriyoruz.

Lisans Denklik Başvurusu

Danışmanlık hizmetimizle lisans denklik başvurusunda deneyim ve yeteneklerimizi sizinle paylaşıyoruz.

Yüksek Lisans Denklik Başvurusu

Deneyim ve yeteneklerimizi Yüksek lisans denklik başvurusunun tüm aşamalarında hizmetinize sunuyoruz.

Kişiye Özel Analiz

Doğru ve eksiksiz başvuru yapabilmek için okuduğunuz ülke, okul ve bölüme özel prosedür ile uygulamaların araştırılması ve sürecin öğrenilmesi gerekiyor. Gerekli araştırmaları sizin adınıza yaparak zamandan tasarruf etmenizi sağlıyoruz.

Doğru İşlem Garantisi

Tanımlanmış prosedürler, standart süreçler ve sektörel tecrübemiz sayesinde %100 doğru işlem garantisi veriyoruz. Bu sayede  yanlış veya eksik işlemler nedeniyle oluşabilecek zaman ve para kaybı riskinizi en aza indiriyoruz.

İşlem Takibi Kolaylığı

Tercüme departmanımız gerekli evraklarınızın çeviri işlemlerini yapabilir; evrak takip birimimiz ise noter onay ve başvuru sürecini sizin adınıza yürütebilir. Bu sayede farklı kurumlarda işlem takibi yapma zorluğunu ortadan kaldırıyoruz.

Danışmanlık hizmeti satın alın, zaman ve emekten tasarruf edin!

Başvurudan Önceki 3 Kritik Adım

Eğitiminizin, denklik almaya uygun olup olmadığını kontrol edin.

YÖK Başkanlığı tarafından başvurunuzun kabul edilmemesi veya kabul edilse dahi denklik sürecinizin olumsuz sonuçlanması durumunda emeğiniz, zamanınız ve yaptığınız harcamalar boşa gider. YÖK denklik başvurusuna başlamadan önce bu tarz durumların olup olmadığı kontrol etmelisiniz.

Gerekli bilgi ve belgeleri öğrenmeden denklik sürecine başlamayın.

YÖK Denklik mevzuatı dışında diğer mevzuat ve uluslararası antlaşmalar da belgelerin ve uygulanacak sürecin doğrudan etkilenebileceği hususları içerir. Sürecin uzamasını veya yeniden başlamasını önlemek için durumunuza özel şartları öğrenmelisiniz.

Deneyimlerden faydalanın.

Kişisel (vatandaşlık, ikamet ülkesi, vb.) ve eğitim şartları sizinle benzer olan (eğitim gördüğünüz ülke, okul, eğitim düzeyi, öğrenim şekli, eğitim süresi, eğitim programı, vb) ve YÖK denklik başvurusu olumlu sonuçlanan kişilerin deneyimlerinden faydalanarak öğrendiklerinizi doğrulayın.

Risklerden Kurtulun! Danışmanlık hizmetimiz ile deneyimlerimizden faydalanın!

Kişisel Verileriniz Güvende

Tüm gizli ve kişisel verilerinizi Kişisel Verileri Koruma Kanununu (KVKK) gereğince koruyoruz.

Kalite Tercih Değil Zorunluluk

Hizmetimizin tüm aşamaları ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi standardına uygun olarak tasarlandı.

Memnuniyetiniz Standardımız

ISO 10002 Müşteri Memnuniyeti Standardı gereği ihtiyaç ve çözüm odaklı hizmet sunuyoruz.

Ankara’da Değil Misiniz?

 

O halde konum avantajımızı kullanarak YÖK denklik başvurusunu hızlı ve kolay bir şekilde tamamlayabilirsiniz. Ankara’da bulunan ofisimiz sayesinde dosya teslimi için Ankara’ya gelme gerekliliğini ortadan kaldırıyoruz. Konum avantajımız sayesinde;

 

✔️ Vekâletinizle birlikte YÖK denklik dosyanızı YÖK Başkanlığına sizin gelmenize gerek olmadan elden teslim ediyoruz.

 

✔️ Yükseköğretim Kurulunun ilave belge talep etmesi halinde bize ulaştırdığınız belgeleri YÖK’e teslim ediyoruz.

 

✔️ Tüm bunlar sayesinde sizi dosya teslimi için Ankara’ya gelme yükümlülüğünden kurtarmış oluyoruz. Böylelikle hem zaman kaybınızın hem de yol ve konaklama masraflarınızın önüne geçiyoruz.

DİPLOMA TERCÜME

Diploma, YÖK denklik işlemleri için gereklidir. Bilgi teyidi, okul ve eğitim bölümü eşleştirmesi için diploma tercüme işlemi tam ve doğru yapılmalıdır.

 

Diploma çevirisini bu alanda deneyimli tercümanlarımıza yaptırarak farklı kurumlarda işlem takibi zorluğundan kurtulun.

TRANSKRİPT ÇEVİRİ

Transkript, YÖK denklik işlemleri için zorunlu dokümanlar arasındadır. Alınan derslerin ve ders saati yeterliliklerinin kontrol edilebilmesi için transkript çeviri işlemi tam ve doğru yapılmalıdır.

 

Transkript tercümesini bu alanda deneyimli tercümanlarımıza yaptırarak gereksiz çeviri/maliyet riskinden ve farklı kurumlarda iş takibi zorluğundan kurtulun.

YÖK Denklik Başvuru Sürecindeki Tüm İhtiyaçlarınızı Tek Çatı Altında Karşılamak için

YÖK Denklik Online Başvuru

YÖK Denklik Başvurusu için süreç doğru ve tam olarak yürütülmelidir. Belge & Bilgi Toplama, Analiz ve Hazırlık aşamalarını tamamlandıktan sonra yök denklik online başvuru aşamasını uygulayabilirsiniz.

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları ve e-Devlet erişimi olan yabancı vatandaşlar online başvuruları e-devlet üzerinden yapmalıdır. Kimlik numarası ve e-devlet şifresi ile sisteme giriş yaparak “Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı” altındaki hizmetlerden “Yurtdışı Diploma Denklik Ön Başvuru İşlemi”ni seçip e devlet denklik ön başvuru gerçekleştirebilirsiniz.

 

e-Devlet erişim yetkisi olmayan yabancı vatandaşlar online başvuruları yök gov tr denklik internet sayfası üzerinden yapmalıdır.

 

“T.C. Kimlik Numarası olmayan (yabancı uyruklu) başvuru sahipleri için Online Tanıma ve Denklik Başvurusu” bağlantısını ziyaret ederek pasaport bilgileriniz ile yök online denklik başvurusunu yapabilirsiniz.

YÖK denklik ön başvuru veya e devlet yök denklik ön başvuru aşamasında denklik için gerekli bilgileri girip belgeler ve noter onaylı tercümeleri yükleyerek Yükseköğretim Kuruluna başvuru dosyası teslimi için randevu alabilirsiniz.

 

YÖK denklik online başvuru aşamasında denkliğini istediğiniz bölümü de seçeceksiniz. Bu nedenle denklik ön başvuruya başlamadan önce mezun olduğunuz bölüme denk gelen bölümleri tespit edip istediğiniz bölüme karar vermelisiniz.

 

YÖK denklik online başvurusu tamamladığınızda sistemden diploma denklik başvuru dilekçesinin çıktısını alarak başvuru dosyanıza eklemelisiniz.

SIKÇA SORULAN SORULAR

Denklik Başvuru Ücreti ne kadar?

2023 yılı YÖK denklik başvuru ücreti 150 TL’ dir. Bu ücret YÖK denklik başvurusu ve başvuruların yeniden incelenmesi taleplerinde alınır. Diğer bilgi ve belge talepleri için 2023 yılında 50 TL YÖK tarafından tahsil edilmektedir. YÖK denklik ücreti 2023 yılında YÖK Denklik Banka Hesabına (Banka: Ziraat Bankası Hesap Nu: TR4500 0100 1745 0538 6419 5057 IBAN: TR4500 0100 1745 0538 6419 5057) yatırılabilir.  

YÖK denklik şartları nelerdir?

YÖK Denklik şartları, genel ve kişiye özel olarak gruplandırılabilir. Kişiye özel şartlar  vatandaşlık, eğitim gördüğünüz ülke, okulunuz, eğitim düzeyiniz, öğrenim şekliniz, eğitim süreniz ve eğitim programınıza göre tespit edilir. YÖK denklik başvurusu yapmadan önce bilgi & belge toplama ve analiz aşamaları ile genel kişiye özel şartlar tespit edilmelidir. 

YÖK denklik başvurusu için ilk olarak ne yapılması gerekir?

Eğitiminizi tamamladıktan sonra YÖK denklik başvurusu için ilk yapılması gereken YÖK denklik koşullarını sağlayıp sağlamadığınızı tespit etmek için analiz yapmaktır. YÖK denklik şartlarını sağlıyorsanız YÖK denklik prosedürünü öğrenerek üniversite diplomanızla denklik işlemlerine başlayabilirsiniz. Gerekli bilgi, belge ve süreci öğrenmek için danışman desteği alabilirsiniz.