Yüksek Lisans Denklik

YÖK denklik işlemleri kapsamında ihtiyaç duyacağınız yüksek lisans denklik belgesi ve işlemlerle ilgili her türlü danışmanlık hizmetini en güvenilir yollarla temin edebilirsiniz. Ayrıntılı bilgi ve diğer tüm sorularınız için bizimle iletişime geçin.

diploma denklik logoDenklik işlemleri esnasında talep edilen diploma çeviri ya da transkript tercüme belgeleri, noter onaylı veya yeminli çeviri yapılmış şekilde ilgili yerlere teslim edilmelidir. Diploma ya da transkript çevirinizi farklı tedarik yöntemlerinden birini kullanarak temin edebilirsiniz. Bunun için mail, whatsapp, posta gibi yolları tercih edebilirsiniz.

Yüksek lisans denklik; yurt dışında yüksek lisans eğitimi alıp başarıyla tamamlayan öğrencilerin diplomalarının Türkiye’de de denk kabul edilmesi için yürütülen işlemlere verilen isimdir. Ülkemizde YÖK tarafından gerçekleştirilen bu işlemler sırasında bireylerden diploma ve transkriptlerinin noter onaylı ya da yeminli tercüme edilmiş biçimleri istenir. Bununla birlikte tez kapak ve özetinin çevirisi de denklik için talep edilmektedir.

Yüksek lisans denklik sürecine dair aklınıza takılan tüm sorulara, dünyanın hangi bölgesinde olursanız olun bizimle internet üzerinden ya da telefona aracılığıyla iletişime geçerek cevap bulabilirsiniz.
Noter onaylı ya da yeminli tercümesi yapılan diploma ve transkript (not dökümü) gibi belgeler denklik başvurularınızı tamamlamanız ve başvurunuzun olumlu değerlendirilmesi için şarttır. Süreçle alakası olan farklı kurum ve kuruluşlar söz konusu belgeleri görüp incelemek ister. Farklı aşamalardan oluşan incelemeler neticesinde size olumlu ya da olumsuz dönüş yapılır.

Yüksek lisans diploma ve transkript çeviri belgelerine yüksek lisans denklik başvurusu sırasında ihtiyaç duyarsınız. Yurt dışında aldığınız yüksek lisans eğitimini ülkemizde de eşdeğer kılmak için söz konusu sürecin gerektirdiği tüm belgeleri eksiksiz ve doğru bir biçimde temin ve teslim etmeniz gerekmektedir.

Onat Tercüme Bürosu alanında uzman tercüman kadrosu ve kusursuz hizmet anlayışıyla denklik sürecinin her aşamasında, ihtiyaç duyduğunuz her an ulaşılabilir olmayı önemsiyor. Gerek verilen hizmetin kalitesi ve güvenilirliği, gerek hızlı ve zamanında teslimat, gerekse çalışmalar esnasında kişisel bilgi güvenliğinin korunması noktasında son derece titiz bir yaklaşımla hareket ediyor.

denklik mühür çeviriYüksek lisans diploma çeviri ücreti ile ilgili ayrıntılı bilgiyi bizimle iletişime geçerek elde edebilirsiniz. Uygun fiyat anlayışının, Ankara Tercüme Bürosu’nun vazgeçmediği çalışma prensipleri arasında yer aldığını belirtmek isteriz. Yine de başvurular sırasında istenen belgelerin içeriği, kapsamı ve adedine göre farklılaşan fiyatlarla ilgili en doğru bilgi için bizi arayın.

Başvuruları YÖK üzerinden gerçekleştirilen yüksek lisans denklik sürecinde temin etmeniz beklenen belgelerin ne kadar sürede elinize geçeceği de yine belgenin içeriğine, diline ve sayısına göre değişiklik gösterir. Hızlı, zamanında ve eksiksiz hizmet yaklaşımı ise büromuzun hizmet verdiği tüm alanları kapsamaktadır.

Her türlü denklik işlemlerini YÖK aracılığı ile gerçekleştirebilirsiniz. Süreç dâhilinde gereken belgeler ise profesyonel tercümanlarımız tarafından hazırlanarak noter tarafından onaylanır. Böylece belgeleri yetkili mercilere teslim edebilir, işlemlerinizi başlatabilirsiniz.

Başvuru ve belge hazırlama süreçlerine dair bilgi ve teklif almak için bizimle iletişime geçin.

0 0 vote
Article Rating

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

2 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
elvan asarkaya
29 Temmuz 2020 18:30

merhaba yuksek lisans denklik icin basvuruda bulunacagim . bazi sorularım olucak. 1. Avrupa Birliğine üye ülkelerden alınan diplomalar için Diploma Eki denmekte bu ne demek acaba? 2.gerekli belgeler kisminda belirtilen 8 ve 9 madde var 8) Bir ülkede faaliyet gösteren yüksek öğretim kurumuna bağlı olarak başka bir ülkede faaliyet gösteren yüksek öğretim kurumundan alınmış diplomalar için, öğrenim görülen ülke tarafından düzenlenmiş tanıma veya denklik belgesi aslı ve Türkiye Cumhuriyeti noterleri ya da Türkiye Cumhuriyeti Dış Temsilcilikleri tarafından onaylanmış Türkçe tercümesi, 9) Türkiye’nin taraf olduğu uluslararası kuruluşların çatısı altında kurulmuş yüksek öğretim kurumlarından alınmış diplomalara, ilgili yüksek öğretim kurumunun faaliyet gösterdiği… Read more »