7/24
Uzman
Danışmanlık
Diploma Tercümesi
Deneyim ve Yeteneklerimizle
Doktora Denklik Başvurunuzu
Birlikte Kolayca Tamamlayalım!
Noter Onaylı Diploma Tercümesi
WhatsApp

Uzman
Danışmanlık

Deneyim ve Yeteneklerimizle
Doktora Denklik Başvurunuzu
Birlikte Kolayca Tamamlayalım!

Sıfır Hata! Tüm Doktora Denklik Başvurularını Başarıyla Tamamladık!

Doktora Denklik Danışmanlık Hizmetimizden Faydalanmak için

Doktora Denklik Başvurusu

Türkiye dışında tamamladığınız doktora eğitiminize Türkiye’de denklik alabilmek için ÜAK’a doktora denklik başvurusu yapmanız gerekir. Aşağıdaki adımları doğru şekilde uygulamanız halinde ÜAK başvurunuz başarı ile tamamlanır.

Bilgi & Belge Toplama

Önce, gerekli bilgi ve belgeleri; belgelerin taşıması gereken niteliklerini; uygulanacak ÜAK denklik sürecini tespit edin. Bunun için belgelerin uluslararası geçerliliği ile ilgili antlaşmaları ve ÜAK’ın denklik ile ile ilgili mevzuatını inceleyin.

Analiz

Durumunuza özel (vatandaşlık, eğitim gördüğünüz ülke, okulunuz, eğitim düzeyiniz, öğrenim şekliniz, eğitim süreniz, eğitim programınız, vb.) şartları değerlendirerek ÜAK doktora denklik başvurusu için gerekli şartları sağlayıp sağlamadığınızı kontrol edin.

Hazırlık

Temin ettiğiniz belgeler, Türkçe olmayan belgelerin noter onaylı tercümesi ve gerekli evrakların renkli fotokopisini içeren Üniversitelerarası Kurula sunulacak doktora denklik başvuru dosyanızı hazırlayın.

Online Başvuru

Üniversitelerarası Kurul Başvuru sistemine gerekli bilgileri girip gerekli belgeleri yükleyerek dosya teslimi için randevu alın. Ön başvuru sonunda sistemden dilekçe alarak dosyanıza ekleyin.

Dosya Teslim

Dilekçe ve dosyayı randevu tarihinde Ankara’da YÖK yerleşkesi içinde bulunan Üniversitelerarası Kurula elden teslim edin. Bu şekilde doktora denklik başvurusu başvurusu tamamlanır.

Kişiye Özel Analiz

Doğru ve eksiksiz başvuru yapabilmek için okuduğunuz ülke, okul ve bölüme özel prosedür ile uygulamaların araştırılması ve sürecin öğrenilmesi gerekiyor. Gerekli araştırmaları sizin adınıza yaparak zamandan tasarruf etmenizi sağlıyoruz.

Doğru İşlem Garantisi

Tanımlanmış prosedürler, standart süreçler ve sektörel tecrübemiz sayesinde %100 doğru işlem garantisi veriyoruz. Bu sayede  yanlış veya eksik işlemler nedeniyle oluşabilecek zaman ve para kaybı riskinizi en aza indiriyoruz.

İşlem Takibi Kolaylığı

Tercüme departmanımız gerekli evraklarınızın çeviri işlemlerini yapabilir; evrak takip birimimiz ise noter onay ve başvuru sürecini sizin adınıza yürütebilir. Bu sayede farklı kurumlarda işlem takibi yapma zorluğunu ortadan kaldırıyoruz.

Danışmanlık hizmeti satın alın, zaman ve emekten tasarruf edin!

Doktora Denklik Şartları

Doktora denklik şartları genel ve kişiye özel şartlardan oluşur. Genel şartlar ana prosedür ve süreçleri belirler. Kişiye özel şartlar ise vatandaşlık, eğitim gördüğünüz ülke, okulunuz, eğitim süreniz ve eğitim programınıza göre tespit edilir.

Üniversitelerarası Kurul (ÜAK)’a başvuru yapmadan önce kişiye özel analiz yapılarak bilgi & belge toplama ve analiz çalışmaları ile şartlar tespit edilmelidir.

Kişisel Verileriniz Güvende

Tüm gizli ve kişisel verilerinizi Kişisel Verileri Koruma Kanununu (KVKK) gereğince koruyoruz.

Kalite Tercih Değil Zorunluluk

Hizmetimizin tüm aşamaları ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi standardına uygun olarak tasarlandı.

Memnuniyetiniz Standardımız

ISO 10002 Müşteri Memnuniyeti Standardı gereği ihtiyaç ve çözüm odaklı hizmet sunuyoruz.

Risklerden Kurtulun! Danışmanlık hizmetimiz ile deneyimlerimizden faydalanın!

Ankara Dışında Mısınız?

 

Danışmanlık hizmetimiz sayesinde Ankara’ya gelmenize gerek kalmadan doktora denklik başvurunuzu tamamlayabilirsiniz.

 

✔️ Doktora denklik dosyanızı vekâletinizle birlikte ÜAK Başkanlığına elden teslim ediyoruz.

 

✔️ İşlem sürecinde Üniversitelerarası Kurulun ilave belge talep etmesi durumunda bize ulaştıracağınız belgeleri ÜAK’a teslim ediyoruz.

 

✔️ Böylelikle hem zaman kaybınızın hem de yol ve konaklama masraflarınızın önüne geçiyoruz.